nie zgubię się

Nie gubię się nigdy. Dużo szybciej odnajduje się w nowym miejscu niż we własnym życiu. Na palcach jednej reki mogłabym policzyć te wszystkie razy, kiedy nie wiedziałam, gdzie jestem, jak trafić na dworzec, czy którędy do domu. I tak naprawdę to bardzo mi brakuje tego strachu, niepewności, który towarzyszy zgubieniu się gdziekolwiek. Zmysły wyostrzają się wtedy jak przy grze w ciuciubabkę, a satysfakcja jest taka sama jak ze złapania następnej osoby. Dlatego jeżdżę sobie.
DSC_1574
Teraz podróżowanie jest bardzo w modzie, i wszyscy gdzieś jeżdżą. Nie wiadomo kiedy jest się turystą, a kiedy podróżnikiem. O podróżowaniu gada się na pierwszych randkach, opowiada znajomym przy piwie, wrzuca się zdjęcia na Instagrama. Tak, przyznaję, że też lubię te oczekiwanie na pierwszego facebookowego aprobatora, a powiekszająca się ilość lajkow łechce moją próżność. U mnie to wygląda jak sama ja: wszędzie za późno, zawsze bez planu i często nie wiadomo po co. To co jest must see, must photo często zmienia się w must miss. Może nie dlatego, że szukam zabytków, ale samej siebie. Zamiast kilogramów suwenirów przemycam twarze mijanych ludzi. Jeśli wierzyć Indianom to odbieram nieświadomym duszę.
Tokarczuk pisała kiedyś o Biegunach, co to muszą ciągle iść, nie mogą się zatrzymać i ja mam taką włóczęgę gdzieś ukrytą w środku. Stad jeżdżę. Nie podróżuję zawodowo, ale też w last minute nie bywam all inclusive. I na backpackera też się nie nadaję, za dużo ciągle sukienek pakuję. Turystą też jakoś się nie czuję, chociaż pomylić mnie można z japońską wycieczką. Nie wiem w sumie kim już jestem, ale pewna jestem tylko, że się nie zgubię.
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s